1/14/2019

Plany i postanowienia noworoczne | Praca, rozwój osobisty, zdrowie i insulinooporność

W tym roku wyjątkowo postanowiłam się podzielić z wami moimi celami, postanowieniami oraz planami. Zapewne wszystko jeszcze może ulec zmianie, jednak niesamowicie przyjemne będzie zaglądanie tutaj i opisywanie wam co się udało a co jeszcze nie. Postanowiłam wam opisać wszystko jak najbardziej ogólnie, abyście mogli przełożyć ten plan również na swoje postanowienia. Standardowo w kalendarzu piszę listę, aby z miesiąca na miesiąc móc skreślać kolejne pozycje.


1)Zdrowie
W 2019 zdrowie stawiam na pierwszym miejscu. Nie tylko swoje ale również moich bliskich. Obiecałam sobie, że zrobię wszystko co jest możliwe, aby wykluczyć moje problemy zdrowotne. Zdaje sobie sprawę, że z niektórych chorób się nie wyleczę, ale mogę doprowadzić je do reemisji.
- ureguluję Hashimoto- będę regularnie odwiedzać endokrynologa i przyjmować leki \
- powalczę z IO- dieta z niskim ideksem, suplementy oraz leki, a także duuuużo spacerów
-zadbam o swój kręgosłup- niestety ale większość czasu spędzam przy laptopie i telefonie- najwyższa pora dać odpocząć mojemu kręgosłupowi


2)Relacje międzyludzkie i rodzina
Obiecuję sobie i wam, że będę dobrą córką, siostrą,nie-żoną,przyjaciółką, wnuczką i koleżanką. W tym roku chce się skupić na moich stałych relacjach, które niestety zaniedbałam. Psiapsi ze szkoły, obiecuję, że będziecie miały mnie dosyć!:) Postanowiłam również nie angażować się w znajomości które ciągnę tylko z przyzwoitości, i obiecałam sobie, że przestanę się otaczać ludźmi, którzy wprowadzają złą energię w moje życie. Doskonale zdaje sobie sprawę,że na obecność niektórych osób w moim otoczeniu nie mam wpływu, dlatego po prostu postanowiłam ich olewać!

3)Praca i rozwój
Mam stały niedosyt, i ciągle chciałabym się rozwijać. Mam tą przyjemność, że w sferze pracy otaczam się w większości bardzo inspirującymi oraz kreatywnymi osobami. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak to może poprawić morale! Chce się chcieć! Oczywiście mam momenty słabości, i zjazdu, jednak tyle się dzieje, że nie sposób się nudzić. W 2019 chce poznać jeszcze więcej inspirujących osób!

4)Blog/Insta/SM
Stanęłam w miejscu, a nawet się cofnęłam. Chciałam już się poddać, ALE dzięki blogowi poznałam mnóstwo inspirujących osób, które dużo wniosły do mojego życia. Blog to nie tylko ja ale również WY. I chcę was szanować, dlatego obiecuję, że będę. Częściej i mądrzej. Dużą blokadą dla mnie w sieci, były zdjęcia. Ciągle miałam wrażenie, że są zbyt mało idealne. Ale teraz już rozumiem, że ideały nie istnieją!

5) Oprócz tych wszystkich ważnych i mniej ważnych postanowień, chciałabym po prostu cieszyć się życiem, łapać każdą chwilę i przestać narzekać. Niestety w codziennym życiu, często narzekamy, i nie potrafimy cieszyć się z chwili i sytuacji które nas otaczają. Ciągła żądza pieniędzy i posiadania rzeczy materialnych to nie jest najlepsza perspektywa, dlatego w 2019 cieszmy się chwilą!A wy macie jakieś postanowienia? A może nie składacie ich wcale?

2 komentarze:

  1. Ambitne plany - życzę więc abyś pod koniec roku z dumą ogłosiła światu że dotrzymałaś postanowień noworocznych:D Ja również mam trochę i...zamierzam się ich trzymać!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trzymam mocno kciuki za Twoje postanowienia! ♥

    OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś!