5/03/2016

3 zasady które uczyniły mnie szczęśliwą i być może uczynią Ciebie!


Pewnie nie jedna z nas ma gorszy dzień, ale kiedy ten gorszy dzień przedłuża się w tydzień a później miesiąc  tak jak było w moim przypadku trzeba coś z tym zrobić. U mnie głównym powodem był stres i oprócz wahania nastrojów i ciągłego płaczu objawił się w  wypadanie włosów i wzrost wagi. Nie mogę Ci powiedzieć co masz zrobić i nie mogę zagwarantować, że moje sposoby na Ciebie podziałają ale spróbować zawsze można.

1.       Przestań się zamartwiać
Brzmi banalnie, tak to prawda. W praktyce tak łatwo nie jest.  Martwimy się bo mamy problemy , ale kto ich nie ma? Musimy się nauczyć je rozwiązywać. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę u mnie było bardzo prosto – matura. Najważniejszy egzamin w życiu, od tego zależy przyszłość itp. Za tydzień będę po drugim egzaminie tym, którego najbardziej się boje. A w tym momencie siedzę i piszę ten post, bez bólu brzucha i bez stosu myśli. Dlaczego? Bo to wszystko przemyślałam. Doszłam do wniosku , że na niektóre rzeczy wpływu nie mam i tyle o ile uczyć się mogę i 10 godzin dziennie to i tak egzaminu nie zdam kiedy stres mnie sparaliżuje ( mam nadzieję, że będę się tak wymądrzać podczas egzaminów ustnych których zapewne najbardziej się boje)

2.       Znajdź swoją pasję i utrzymuj kontakt z ludźmi
Wszystkim się wydaję, że każdy ma jakąś pasję, czymś się interesuje bardziej lub mniej i tu zapewne was zaskoczę bo ja przez pewien czas pogubiłam się w tym wszystkim. Nie chciałam z nikim rozmawiać bo niby o czym? Warto jest poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Często organizowane spotkania/eventy tematyczne pozwalają nam zdobyć nowe znajomości.

3.       Nie trać czasu na głupoty
Mamy wolny dzień wstajemy o 11 , pół dnia siedzimy oglądając telewizję , jemy coś na szybko, dzień się kończy a czas przeleciał przez palce – czy któraś z nas miała tak chociaż raz? Jestem tego pewna ! I taki dzień może nam się przytrafić, ale radziłabym unikach ich jak ognia. Ja tak potrafiłam robić kilka razy w tygodniu. Zorganizujmy sobie czas umalujmy paznokcie,zakręćmy włosy a może poeksperymentujmy w kuchni? Warto też po prostu wyjść z domu na spacer.


To moje 3 główne zasady które w pewnym stopniu pozwoliły mi się uwolnić z załamania. Wiele z nas ma chwile zwątpienia ale nie warto się poddawać.  Rozmowa może nam dużo pomóc i jeśli chcecie po prostu pogadać to zapraszam do kontaktu.5 komentarzy:

 1. Dla mnie najważniejsze to utrzymywanie kontaktu z innymi :) To daje mi dużo kopa, nie potrafię odciąć się od ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Racja te 3 złote zasady, każdy z nas powinien wcielić w życie

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie najwazniejszy jest spokoj ducha, jesli czuje ze w danej chwili nie mam problemu, ktorym rzeczywiscie mozna sie martwic, jestem szczesliwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. złote zasady. przechodziłam przez depresje i tak na prawdę to obawiam się że z tego wyleczyć się nie da. Nie warto się przejmować zdasz czy nie zdasz. Matura nie jest wyznacznikiem tego jakim jesteś człowiekiem i tego kim będziesz w przyszłości, co osiągniesz. Wystarczy spojrzeć na znanych polaków przykład Wajda bez matury osiągnął dużo więcej niż Ci po studiach. Nie warto też za bardzo się przejmowac i stresować drobnostkami żyjesz tu i teraz i to najważniejsze !
  powodzenia!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. tajedyna05 maja

  ja też miałam okres w życiu do przysłowiowej dupy. nie wychodziłam do ludzi odcięłam się od wszystkiego, tylko dlatego że rozstałam się z chłopakiem. bardzo długo tego żałowałam bo nie nadgonię pół roku straconego z przyjaciółmi, teraz mam męża i będę mamą ale patrze na ten okres z zadumaniem i zawsze kiedy narzekam przypominam sobie co było. odrazu mi przechodzi

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś!