Saga; WSZYSTKO O APARACIE ORTODONTYCZNYM CZ.2 koszta

15 kwietnia 2012 6 komentarzy
Hej;)
Dzisiaj krótko ponieważ 2 część miała być o tym z czego składa się aparat itp. Ale bardzo istotną część stanowią koszta. Ceny różnią się od gabinetów i to w granicach do 800zł. Zależy to od aparatu jaki chcemy założyć. Zazwyczaj ortodonta przed założeniem aparatu mówi ile może nas wynieść ta przyjemność ale ceny tak naprawdę mogą nieznacznie ulec zmianie, cena samego aparatu stałego metalowego to w moim przypadku koszt 1500zł + zdjęcia rtg + wizyta z zakładaniem separatorów + co 2 miesiące po 80 zł. Tak naprawdę w moim przypadku te koszta jeszcze nie są duże.Ogólnie za cały aparat od założenia aż po zdjęcie , piaskowanie i aparat ret-retencyjny będą w moim przypadku wynosić ok 10 tyś. A mam aparat tylko na górę.... na dół  może kiedyś...;)
Ogólnie aparat teraz to nie wstyd , więc wolałam założyć widoczny a tańszy, co prawda ligatury, można wziąć jasno niebieskie, bezbarwne, białe czy po prostu szare i aparat będzie mniej widoczny , aczkolwiek ja od początku szalałam z kolorami;)

Aparat metalowy to koszt ok . 1500zł ale jak wspominałam , koszta mogą się rożnić
do tego dochodzą co miesięczne wizyty , i różne duperele więc nie oszukujmy się trzeba zainwestować trochę w siebie.

Zanim założymy aparat pochodźmy, podzwońmy, po gabinetach ortodontycznych. Teraz ich jest bardzo dużo , więc mamy możliwość wyboru a ceny mogą się różnić diametralnie;)
To taka krótka część która tak naprawdę miała być tylko jednym z punktów.
Musicie mi wybaczyć ale idę się uczyć , a potem myć i spać. Czeka mnie mega ciężki tydzień od samego poniedziałku ruszam z 3 sprawdzianami z biologi , geografii i angielskiego. A w przyszłym tygodniu egzaminy;)
Mam nadzieję że spotkamy  się  niedługo;)


takie optymistyczne, na razie jeszcze się uśmiecham , zobaczymy po egzaminach;D
Kasia

6 komentarzy

 1. Aparatki łączmy się:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja być może będę miała aparat, ale jeszcze nic nie wiadomo :c

  OdpowiedzUsuń
 3. Nosiłam kiedyś :) Opłacało się pomęczyć :) Portfel był innego zdania..

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja aparat zdejmuję już za tydzień i się do niego po prostu przyzwyczaiłam. U mnie koszta wyniosą ponad 5000 zł. Ale uśmiech jest jak trzeba, więc warto. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. www.time-to-beauty.blogspot.com zapraszam na nowego bloga, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

  OdpowiedzUsuń

Cieszę się, że jesteś!


SZABLON BY: PANNA VEJJS.